Уряд пропонує законодавчі зміни для допомоги бізнесу

Кабмін розробив низку законодавчих змін, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес.

Зокрема, уряд пропонує Верховній Раді підтримати програму «Нові гроші». Відповідний законопроект передбачає кредитування на 5 мільярдів гривень для мікро, малого та середнього бізнесу. «Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком», – пояснив Прем’єр-міністр.

«Крім цього, важливо повернутися до програми «5-7-9», яка сьогодні практично стала програмою «0%» і дає можливість малому і мікро бізнесу рефінансувати свої існуючі кредити (уже в 9 банках підписані угоди) під 0% з відтермінування тіла кредиту на один рік. Це теж дуже важливе послаблення для малого бізнесу. Ми будемо наголошувати далі, оскільки не всі про це чули. Програма «5-7-9» трансформувалася у програму «0%» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу», – зазначив Денис Шмигаль.

Ще один законопроект  дозволить запустити повноцінну роботу електронних трудових книжок. При цьому буде спрощено доступ до інформації щодо трудового стажу працівників, пенсії будуть нараховуватися автоматично. Такі зміни полегшать життя як громадянам, так і бізнесу.