Уряд пропонує зміни до Закону про «інвестнянь»

Кабмін ініціює законопроект про внесення змін до Закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», покликаний збільшити надходження в економіку значних інвестицій.

Законопроектом пропонується розширити сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проект зі значними інвестиціями. Додано:

  • діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій,
  • операції з нерухомим майном,
  • операції у сфері виробництва енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання та обладнання систем опалення, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання.

Для цього пропонується зменшити розмір інвестицій до інвестпроекту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка, – до 12 млн євро (згідно з чинними нормами закону обсяг інвестицій має перевищувати суму, еквівалентну 20 млн євро). В уряді вважають, що це дасть змогу долучатися до інвестування не лише великим підприємствам, а й середнім.

Інвесторам також буде надана можливість розпочати реалізацію проекту до укладання спеціального інвестиційного договору та внести інвестиції на передпроектні роботи (підготовка документації, купівля земельної ділянки тощо) в обсязі 25% від загального розміру значних інвестицій.

Окрім цього, законопроект встановлює можливість та часові рамки для доопрацювання поданих інвестором документів та спеціального інвестдоговору.

Нагадаємо, що, згідно із Законом «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», держава може надавати підтримку таким інвестпроектам у формі:
– звільнення від сплати окремих податків та зборів, відповідно до Податкового кодексу;
– звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування (обладнання), що ввозиться для реалізації проекту;
– забезпечення переважного права землекористування ділянкою державної або комунальної власності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями тощо.