Уряд спростив умови ведення бізнесу

Уряд прийняв постанову, яка полегшує умови ведення бізнесу та повинна підвищити позицію України в Doing Business, повідомляє МЕРТ.

Постановою спрощується процес приведення статутів існуючих ТОВ відповідно до Закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю». Завдяки цьому реєстрація ТОВ складатиме 3 хвилини, а засновники зможуть онлайн обирати той тип статуту, що їм підходить.

Також запроваджується єдиний, прозорий та дружній для бізнесу порядок присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. До цього часу в законодавчому полі України була відсутня чітко визначена процедура надання адрес готовим об’єктам будівництва.

Нові норми дозволяють банкам отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які звертаються для отримання кредитів. Раніше це було неможливо, що ускладнювало прогнозування спроможності особи виконання своїх зобов’язань. Забезпечення такої можливості дозволить знизити вартість кредитування.

Запускається новий електронний сервіс для реєстрації готовності об’єкта будівництва до експлуатації, що дозволить максимально зменшити особистий контакт забудовника з чиновниками.

Окрім того, вдосконалюється екологічний контроль. Процедури контролю скидання вод, які містять забруднюючі речовини, приведені у відповідність до вимог Митного кодексу. Це зменшить рівень корупції в екологічній сфері.

Також передбачається спрощення імпорту автозапчастин, що приведе до зменшення адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції. До цього часу імпорт автомобільних запчастин був ускладнений необхідністю отримання сертифікатів типу і якості виключно від уповноважених органів в Україні. Це у свою чергу суперечило умовам міжнародних договорів між Україною та ЄС, зокрема, Угоди про асоціацію. Завдяки ухваленій постанові підприємства-імпортери зможуть імпортувати автозапчастин до України, маючи сертифікати типу і якості автозапчастин країн, видані в країнах ЄС.