Кабмін виступає за рівну оплату праці жінок і чоловіків в Україні

Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження щодо приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC), яка об’єднує уряди, організації роботодавців і працівників, агенції ООН, приватний сектор, міжнародні організації, громадянське суспільство та дослідницькі установи.

Україна давно прагне подолати розрив в оплаті праці рівної цінності, зважаючи на те, що на початку 2020 року в Україні середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22 % перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок. Порівняно з 2019 роком цей показник покращився на 0,4 пункту (у 2018 році – 22,3 відсотки). Попри загальну позитивну динаміку в деяких сферах економічної діяльності (наприклад, у фінансовій та страховій діяльності) розрив в оплаті праці жінок і чоловіків становить до 35 %. Майже однаковим є рівень оплати праці жінок і чоловіків у тих сферах, де заробітна плата невисока (адміністративне та допоміжне обслуговування, функціонування бібліотек, освіта).

Міжнародна асоціація за рівну оплату праці – це міжнародна ініціатива, започаткована на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 18 вересня 2017 року в місті Нью-Йорк (США). Вона створена для зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, дотримання принципу рівної оплати за рівноцінну працю в усіх країнах і галузях.

Читайте також: Зарплата чоловіків в Україні вища, ніж жінок, – Держстат