Депутатів хочуть зобов’язати звітуватися на сайті Верховної Ради

У світлі наближення чергового виборчого сезону в парламенті збільшилась кількість законодавчих ініціатив, пов’язаних з виборами та депутатською діяльністю. Зокрема, поданий законопроект № 8252 «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» щодо інформування виборців про свою депутатську діяльність».

Законопроектом пропонується встановити, що народний депутат повинен інформувати виборців про свою депутатську діяльність шляхом оприлюднення певних відомостей на особистій веб-сторінці, розміщеній на офіційному веб-сайті Верховної Ради України. Такі зміни заплановано внести до статей 7 («Взаємовідносини народного депутата України з виборцями») та 24 («Обов’язки народного депутата України») Закону України «Про статус народних депутатів України».

Варто зазначити, що зараз законодавство зобов’язує нардепів інформувати виборців про свою депутатську діяльність у ЗМІ або на зборах виборців, не рідше двох разів на рік. При цьому не встановлено ні чіткої форми звітування, ні обсягу інформації, ні переліку таких ЗМІ тощо. На практиці у населення України немає простого доступу до звітності народних обранців, побачити її щастить або виборцям окремих округів, на яких працюють депутати-мажоритарники, або ж тим, хто відслідковує у медіа чи Інтернеті епізодичну появу інформації про діяльність певного нардепа. Більше того, у законі не існує ніякої санкції за те, що народний депутат не звітує перед виборцями.

На думку автора законопроекту № 8252, позафракційного нардепа Юрія Бублика, прийняття запропонованих змін сприятиме посиленню зв’язку народних депутатів України з виборцями.