Уряд запропонував податкові зміни для розвитку благодійної діяльності

У Податковий кодекс заплановано внести зміни задля сприяння розвитку благодійної діяльності. Відповідний урядовий законопроект зареєстровано в парламенті за №  8237 . Основна мета проекту – розширити коло отримувачів благодійної допомоги, які звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Йдеться, зокрема, про осіб з інвалідністю, малозабезпечені та незахищені верстви населення.

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб певні суми коштів. Зокрема, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку. Головною умовою є документальне підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги за рахунок коштів фізичної особи (на сьогодні звільнена допомога від благодійної організації або роботодавця).

Також заплановано звільнити від ПДФО суми коштів, надані підприємствами, установами та організаціями, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій – дитині з інвалідністю, дитині-сироті, дитині з малозабезпеченої родини тощо (на сьогодні звільнена допомога, надана всеукраїнськими громадськими організаціями осіб з інвалідністю та їх спілками).

Мова йде і про звільнення від ПДФО цільової благодійної допомоги, що надається юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості), зокрема, і з іноземних джерел. Також запропоновані спрощення стосуються закладів охорони здоров’я, протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ, дитячих будинків, прийомних сімей і т.д. Окрім того, пропонується збільшити граничний розмір нецільової благодійної допомоги, яка не включається до оподатковуваного доходу.