Уряд запропонував зміни в КАС щодо судового збору

Уряд подав до парламенту законопроект № 9240 «Про внесення змін до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України».

Законопроектом передбачається внести зміни і доповнення до частин другої та третьої статті 139 КАС («Розподіл судових витрат») та встановити, що судовий збір (або його пропорційна частина)  повертаються позивачу в разі задоволення судом  позову  (його частини) незалежно від статусу позивача (орган владних повноважень, суб’єкт господарювання, фізична особа тощо).

Тобто, відповідне положення статті пропонується у такій редакції: «При задоволенні позову суб’єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень на сплату судового збору, а також пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз».

При цьому новації не поширюватимуться на осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору згідно зі статтею 5 Закону України «Про судовий збір».

Мета змін – реалізувати на практиці принцип рівності сторін в адміністративному судочинстві; сприяти підвищенню відповідальності суб’єктів господарювання за недотримання вимог законодавства, особливо тих, унаслідок яких виникають порушення, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей; зменшити навантаження на державний бюджет.