Ув’язненим у СІЗО дозволили користуватися Інтернетом

Постановою Кабміну запроваджується у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби експериментальний проект, відповідно до якого особам, узятим під варту, за відповідну плату будуть надаватися послуги з доступу до глобальної мережі Інтернет та телефонного зв’язку за допомогою засобів ІР-телефонії.

Експериментальний проект буде передбачати фіксацію телефонних розмов – це знизить ризик можливого телефонного шахрайства в установах.

Досі контакти осіб, взятих під варту, із зовнішнім світом були максимально обмежені національним законодавством, зазначили в Мін’юсті. Разом з тим, відповідно до пунктів 24 (1,2,12) Європейських пенітенціарних правил ув’язненим необхідно дозволяти максимально часто спілкуватися поштою, по телефону або в інші способи зі своїми родинами, іншими особами та представниками зовнішніх організацій. Крім того, ЄСПЛ у своїх рішеннях неодноразово зазначав, що важливим елементом права ув’язненого на повагу до його сімейного життя є надання йому державними органами можливості або за потреби допомоги у підтриманні зв’язків зі своїми близькими.