В 2019 році вирішено провести пробний перепис населення України

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про проведення пробного  перепису населення України в 2019 році. Такий пробний перепис дозволить підготувати механізми та засоби для проведення Всеукраїнського перепису, які використовувалися востаннє у 2010 році.

Урядове рішення є частиною підготовчих заходів до проведення Всеукраїнського перепису населення, запланованого на 2020 рік.

Проведення пробного перепису населення дозволить:

– сформувати технології, відпрацювати інструменти та методи проведення Всеукраїнського перепису населення;

– оновити інструменти проведення Всеукраїнського  перепису населення, зокрема протестувати використання під час перепису  планшетів та ноутбуків, щоб прискорити внесення статистичної інформації та її обробку;

– опрацювати основні організаційні заходи здійснення Всеукраїнського перепису населення, включаючи подальше опрацювання отриманих даних.

За пропозицією Державної служби статистики пробний перепис населення буде проводитися в Оболонському районі  Києва та Бородянському районі Київської області у грудні 2019 року.

Уряд визначив Державну службу  статистики України відповідальною за проведення пробного перепису населення. Водночас, Національна поліція України має забезпечити публічну безпеку і порядок на час проведення пробного перепису.