В автобусах хочуть заборонити «акустичне насильство»

У парламенті опрацьовують законопроект № 3006 «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо заборони акустичного насильства)».

Акустичним насильством автори законопроекту вважають «трансляцію нав’язливих звуків проти волі слухача».

Пропонується заборонити трансляцію в салонах рейсових автобусів музики, звуку фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів). В таксі або під час нерегулярних автобусних перевезень така трансляція допускається за згодою всіх пасажирів.

Практика трансляції в салонах громадського транспорту голосних звуків (музики, фільмів, радіопрограм тощо) набула масового поширення і створює дискомфорт для багатьох пасажирів, зазначають ініціатори. Особливо гострою є ця проблема на автомобільному пасажирському транспорті всіх видів. Така ситуація є неприпустимою і порушує природне право людей на власний приватний простір і тишу, негативно впливає на дотримання прав людини, громадське здоров’я та безпеку на транспорті.

Законопроект містить доручення органам виконавчої влади внести зміни до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту про захист пасажирів від акустичного насильства.