В парламенті зареєстровано петицію про ліквідацію НААУ

На сайті Верховної Ради України сьогодні, 14 січня, зареєстровано електронну петицію щодо підтримки законопроекту № 1794 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яким пропонується ліквідувати Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та Національну асоціацію адвокатів України.

Ініціатор петиції – Інна Рафальська, голова Громадської організації «Рада адвокатів України».

Законопроект № 1794 зареєстровано в парламенті ще 19.01.2015. Як зазначає його автор,  народний депутат Ігор Лапін, зміни розроблено з метою усунення негативних наслідків для української адвокатури, зумовлених прийняттям Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI.

В пояснювальній записці до проекту відзначається, що Закон про адвокатуру містить ряд дискримінаційних норм щодо набуття статусу адвоката, вибору адвокатами форм здійснення адвокатської діяльності, а також норми, якими встановлено абсолютно непрозорий і несправедливий спосіб формування органів адвокатського самоврядування, їх невиправдано велику кількість, бюрократичний характер діяльності цих органів, їх очільників та штатних працівників.

«Підтримка цього законопроекту стане революційним кроком у розвитку сучасної адвокатури», – говориться в тексті петиції.

Нагадаємо, що електронна петиція, адресована Верховній Раді України, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25 000 підписів громадян протягом не більше 3-х місяців з дня оприлюднення петиції.