В СІЗО дозволили тренажери, адвокатам – ноутбуки, а медикам – відеореєстратори

Мін’юст вніс зміни до Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.

Зокрема, в СІЗО особам, узятим під варту, та засудженим, які тримаються в камерах, дозволено користуватися холодильниками з загальним об’ємом до 280 літрів, а в установах виконання покараньмультиварками.

Зміни також стосуються створення умов для заняття спортом. Так, у прогулянкових двориках установ виконання покарань та СІЗО дозволено встановлювати столи для гри в настільний теніс, велотренажери, кардіотренажери, силові тренажери. Для неповнолітніх осіб у двориках рекомендовано додатково обладнувати майданчики для гри у міні-футбол, баскетбол, волейбол тощо.

З метою фіксації у осіб, узятих під варту, та засуджених тілесних ушкоджень медичним працівникам надано право проносити з собою на територію СІЗО та установ виконання покарань портативні відеореєстратори.

У СІЗО захисникам (адвокатам або іншим фахівцям у галузі права) дозволено проносити портативні комп’ютери та портативні пристрої для друку, необхідні їм для здійснення повноважень, визначених законодавством.

Такі новації передбачені наказом Мін’юсту “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України щодо поліпшення умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту”.