В Україні буде запроваджена «регуляторна гільйотина» та «податкова у смартфоні»

В Україні буде запроваджена так звана «регуляторна гільйотина» – скасують механізми надання більшості дозволів. Залишаться лише ті, що є необхідними для збереження життя людей (наприклад, атомні електростанції повинні мати дозволи).

Про це розповів голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев: «Законом у нас передбачено лише 120 дозволів, однак різноманітними підзаконними актами ця кількість збільшена фактично у п’ять разів. Це є стримувальним фактором у розвитку бізнесу, оскільки кожен із цих дозволів пов’язаний із процедурою видачі, перевірками, а все це створює корупційні ризики. З урахуванням нашої державної системи, що сформувалася за 30 років і дуже прихильна до корупційних проявів, це створює додаткове навантаження на бізнес під час війни».

Крім того, за словами Гетманцева, в Україні для полегшення роботи бізнесу пропонується проведення податкової реформи адміністрування: «Йдеться про податкову у смартфоні, коли фактично всі податкові процедури будуть здійснюватися в електронній формі. Підприємець чи фізична особа-платник податків не контактуватиме з державним органом. Це електронний аудит, передзаповнення податкової декларації тощо. Це надсучасна податкова служба за кращими європейськими зразками». Ця реформа впроваджуватиметься протягом 2023 року.