В Україні хочуть заборонити дельфінарії

Народні депутати пропонують заборонити діяльність будь яких дельфінаріїв в Україні, а також створити Всеукраїнський державний реабілітаційний центр для дельфінів та тварин. Це передбачено зареєстрованим в парламенті законопроектом № 8585.

Згідно проекту, вищезазначений реабілітаційний центр повинен працювати, зокрема, для тих дельфінів, які утримуються в неволі, використовуються у видовищних заходах в комерційних цілях та були конфісковані у юридичних і фізичних осіб, та тих тварин, які були вилучені під час контрабандного перевезення.

Також пропонується посилити відповідальність за жорстоке відношення до тварин – шляхом внесення змін до статті 89 КпАП щодо збільшення штрафу до 300 – 500  неоподатковуваних мінімумів (зараз 200 -300) за жорстоке поводження з тваринами, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі. Також пропонуються зміни щодо збільшення штрафу до 500 – 700 неоподатковуваних мінімумів (замість 300 – 500) або збільшення адміністративного арешту на строк до 20 діб (зараз 15 діб) за зазначені вище дії, але вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб.

Окрім того, зміни пропонуються і до частини першої статті 299 Кримінального кодексу України: арешт винної особи збільшити на строк до 1  року (зараз до 6 місяців), а обмеження волі – до 5 років (зараз до 3 років) за жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, яке вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну. За ці самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, пропонується обмеження волі на строк 5 – 6 років (зараз 3 – 5 років), а позбавлення волі на строк 5 – 7 років (зараз 3 – 5 років). У частині третій цієї статті щодо дій, вчинених з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, пропонується конфіскувати тварину (тварин).