В Україні реалізують пілотний проект щодо локалізації виробництва

В Україні заплановано реалізувати пілотний проект зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва.

Уряд повинен затвердити перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також окреслені умови у системі державних закупівель.

Критерій локалізації надаватиметься, якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%. В системі закупівель такий товар отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%.

Локалізація – це концепція, яка використовується в усіх провідних країнах світу. Застосування критерію локалізації в закупівлях є важливим кроком у бік підтримки українських виробників. Локальне виробництво отримає пріоритет і доступ до великого фінансового ресурсу через держзамовлення, суми яких на рік складають сотні мільярдів гривень.

«Цей проект може стати драйвером зростання для української промисловості.  Ми хочемо, щоб українські виробництва були конкурентними,  отримували великі замовлення, створювали робочі місяця та були включені у світові виробничі ланцюжки», – вважає Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко.

У разі успішної реалізації пілоту цей принцип буде поширюватися і на інші галузі промисловості.