В Україні створюють реєстр жінок-військовозобов’язаних

В Україні жінки мають повне право на добровільній основі підписувати контракт і отримувати будь-які військові спеціальності, які дозволяють освоювати їхні фізичні можливості.

За інформацією експертів, створення реєстру жінок-військовозобов’язаних переносять з 1 жовтня на 1 січня у зв’язку з необхідністю поправок у законі. Зокрема, зменшено кількість військово-облікових спеціальностей для жінок, є пропозиція зробити їх на добровільній основі.

На сьогодні гострої необхідності збільшувати кількість жінок в ЗСУ немає, але залишається потреба в деяких спеціалістах та фахівцях, – про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Генштаб ЗСУ опрацював питання застосування Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік, та проаналізував поточну потребу у мобілізації жінок. Досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Але для ЗСУ залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому Головне управління персоналу Генштабу ЗСУ запропонувало внесення змін до відповідних законодавчих і нормативних актів у частині взяття жінок на військовий облік.

Це скорочення Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних – відповідно до нинішніх потреб ЗСУ; добровільність постановки на військовий облік жінок, які одержали спеціальності, що міститимуться у доопрацьованому переліку; визначення, що організація взяття жінок на військовий облік в Україні розпочнеться не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі. Наразі законопроєкт знаходиться на погодженні в інших міністерствах.

Ганна Маляр наголосила, що обов’язковість постановки жінок, які мають визначені військово-облікові спеціальності, на військовий облік є нормою закону “Про військовий обов’язок і військову службу.