В Україні стимулюватимуть вирощування енергетичних рослин

Держенергоефективності ініціювало та розробило спільно з іншими експертами законопроект щодо розвитку та активізації вирощування енергетичних рослин в Україні.

Автори пояснюють, що енергетичні рослини (такі як тополя, верба, міскантус) є важливим джерелом сировини для генерації енергії. Використання врожаю енергокультур із 4 млн га малородючих земель дозволить заміщувати в еквіваленті до 20 млрд кб.м. газу на рік.

Законопроект передбачає:

  • визначення терміну “енергетичні рослини” для формування виду діяльності;
  • встановлення орендної плати за земельні ділянки для вирощування енергетичних рослин не більше 5% від їх нормативної грошової оцінки;
  • збільшення мінімального строку оренди земельних ділянок, що надаються для вирощування енергетичних рослин, до 20 років;
  • створення законодавчих передумов для запровадження державної підтримки.

Очікується, що такі зміни сприятимуть ефективному використанню малородючих та деградованих земель в енергетичному секторі (близько 4 млн га),  створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до бюджетів всіх рівнів, скороченню викидів паркових газів та покращенню екологічної ситуації в країні, заміщенню імпорту газу завдяки використанню місцевих видів палива.

Проект погоджений із Міненерго та опрацьовується із іншими центральними органами виконавчої влади.