В Україні удосконалять процес законопроектної роботи

15 листопада відбулось установче засідання Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законопроектної роботи, оцінки законодавчого впливу та підвищення результатів реалізації законів.

Захід пройшов під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка та Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немічнова.

«Наразі всі зусилля спрямовані на підвищення ефективності взаємодії між Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України, а також на якісне оновлення українського законодавства. Проте ще існують проблеми, що ускладнюють ефективну роботу в цьому напрямі, які, в тому числі, відзначають експерти SIGMA. Зокрема, це низька частка прийнятих Верховною Радою урядових законопроектів та вчасність опрацювання цих законопроектів. Крім того, необхідно звернути увагу на створення рівних вимог до процесів розроблення та узгодження законопроектів, які вносяться Урядом та народними депутатами», – зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

У роботі засідання також взяли участь керівництво Апарату Верховної Ради України, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, а також громадських організацій.

«Звіт Європейської комісії в межах Пакету розширення Європейського Союзу відзначає добре налагоджену систему формування політик в Україні. Посилення спроможності Уряду здійснювати контроль якості та узгодження політик на основі фактів, а також цифровізація моніторингу та контролю реалізації політик та законодавства є одними із пріоритетних напрямів діяльності секретаріату», – розповів Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема.

Згідно інформації іноземних партнерів зазначено, що, незважаючи на постійні виклики, Парламент і його робочі органи функціонують у звичайному режимі, а представники Уряду регулярно беруть участь у відповідній роботі.

Парламент послідовно консультується з Кабінетом Міністрів України щодо законів, ініційованих народними депутатами. Уряд більш послідовно дотримується свого Плану законопроектної роботи під час підготовки та внесення законопроектів до Парламенту. Менша кількість законів була прийнята в позачерговій процедурі.

«У звʼязку з цим, пропонується розглянути можливість посилення координації роботи. З нашого боку ми готові активно залучатися, зокрема у частині підготовки необхідних змін до законодавства, які регулюють процедурні питання підготовки, опрацювання та розгляду законопроектів у Верховній Раді, ролі та порядку розроблення Плану законопроектної роботи», – підсумував заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег Войтович.

Окрім цього учасники засідання відзначили важливість постзаконодавчого забезпечення й контролю, а також взаємодії із громадськістю у законотворчій діяльності.