В Україні встановлять додаткові камери відеоспостереження на дорогах та у публічних місцях

До Єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки, яку впроваджує МВС, планують під’єднати 50 тисяч камер відеоспостереження.

«Мова йде про вулиці міст нашої країни, які сьогодні не охоплені війною, – це безпосередньо ті міста, які не знаходяться поблизу зон відкритого ведення бойових дій. Камери встановлюватимуть на дорогах загального користування та у місцях скупчення людей. Вісім тисяч камер сьогодні вже інтегровано до системи», – розповів в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

Наразі у Верховній Раді України знаходиться на розгляді законопроект про Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки, яким буде передбачено, зокрема, правила розміщення камер, доступу до інформації, а також передбачено порядок здійснення централізованого контролю за захистом та збереженням інформації.

«У перспективі до системи будуть під’єднані камери, які адмініструються суб’єктам господарювання, наприклад, камери у розважальних центрах. Також ми говоримо про автозаправні станції та інші публічні місця, де ведеться господарська діяльність, – зазначив Леонід Тимченко. – І, безумовно, для вказаних суб’єктів господарювання законопроектом будуть розроблені правила безпеки – яким чином буде здійснюватись доступ до вказаних камер відеоспостереження, як вони будуть адмініструватися і як буде використовуватися інформація».

Передбачається, що функціонування Єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки не лише знизить рівень злочинності, але й дозволить проводити превентивну діяльність: «У тих місця, де була велика концентрація ДТП, після встановлення камер відеоспостереження, концентрація ДТП зводиться до нуля. Якщо громадяни знають про роботу камер у публічних місцях та на автошляхах, це стимулює їх дотримуватись правил дорожнього рух. Крім того, робота системи відеомоніторингу дозволяє проводити аналітику – фіксувати інформацію та у подальшому аналізувати її, зокрема, про осіб та транспортні засоби, які перебувають в розшуку».