В Україні запрацювали електронні лікарняні

В Україні запрацювали електронні лікарняні. Очікується, що даний сервіс полегшить життя пацієнтів, лікарів та роботодавців; завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання.

Процес отримання лікарняного значно спростився: пацієнт приходить до лікаря на огляд, лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕП. Пацієнт отримає про це повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховують виплати. Про це пацієнт також отримає повідомлення – від ПФУ.

Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат, а саме причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

Запроваджені зміни запрацюють поступово. Із червня по серпень діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних — медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня 2021 року всі медзаклади мають формувати лікарняні в електронному вигляді.