В Україні запровадять Е-резидентство

КМУ ухвалив постанову, яка дає зелене світло проекту Е-резидентства, ініційованого Мінцифри з метою зробити Україну більш привабливою країною для іноземців.

Е-резидентство – особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надає йому можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні.

Очікується, що Е-резидентство може зробити Україну потужним східноєвропейським ІТ-хабом, адже проект створюється для представників креативної індустрії – ІТ, маркетинг, реклама, геймінг.

Завдяки Е-резидентству іноземці отримуватимуть онлайн:

  • український кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку;
  • спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.

Незабаром будуть прийняті необхідні НПА та визначено перелік держав для запровадження експерименту. Система «Е–резидент» стане частиною порталу «Дія».

У Мінцифри передбачають, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.