В Україні запровадять європейську практику митного оформлення транзитних вантажів

Верховна Рада підтримала у першому читанні розроблений Міністерством фінансів законопроект № 9532 «Про режим спільного транзиту».

Законопроект буде доопрацьовано до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів.

Законопроект покликаний наблизити українське законодавство у митній сфері до митного законодавства Європейського Союзу шляхом імплементації положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами відповідно до зобов’язань, закріплених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Система спільного транзиту з ЄС – це, перш за все, імплементація спеціального програмного забезпечення на митниці, яке дозволить їй працювати синхронно з митницями інших європейських країн. Прийняття Закону дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента.

Як наслідок, відбудеться суттєве прискорення та здешевлення руху товарів, від якого «виграють» усі учасники ланцюга постачання – експортери, перевізники, імпортери.

«Прийняття закону дозволить зменшити кількість митних формальностей, необхідних для контролю за транзитним переміщенням. Українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дасть змогу аналізувати операції на предмет їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну. Крім того, це дозволить обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами», – пояснив заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Прийняття цього законопроекту дозволить:

  • Впровадити європейську практику митного оформлення транзитних вантажів та гарантування сплати митних платежів;
  • Зменшити часові витрати на оформлення транзитних вантажів, розширить можливості для системи аналізу ризиків;
  • Поліпшити якість послуг та конкурентоспроможність перевізників;
  • Лібералізувати ринок фінансових гарантій та надасть можливість вийти гарантам на європейські ринки;
  • Надасть транзитні спрощення надійним компаніям, що дотримуються вимог законодавства