В Україні запроваджено новий ринок електроенергії

Новий ринок електроенергії в Україні запроваджено з 1 липня 2019 року – це передбачено Законом «Про ринок електричної енергії».

Запуск ринку – це зобов’язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС, а також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро в цьому році.

Законом урегульовано механізми купівлі-продажу електроенергії та передбачено, зокрема, двосторонні угоди, ринок «на добу вперед» і внутрішньодобовий ринок.

Новий механізм передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії – обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяється в окремий бізнес, а споживач може вибирати постачальника електроенергії.

Для впровадження нового ринку електроенергії Кабмін створив на базі ДП «Енергоринк» два підприємства – ДП «Оператор ринку» та ДП «Гарантований покупець». Також уряд зобов’язав держкомпанії «Енергоатом» і «Укргідроенерго» продавати частину електроенергії за фіксованою ціною «Гарантованому покупцю». Очікується, що це забезпечить незмінну ціну на електроенергію для населення до кінця року.

З запуском нового ринку електроенергії споживач отримає якісні послуги за конкурентною ціною, заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Роздрібний ринок електроенергії в межах реформи енергоринку був запущений з 1 січня 2019 року.