В уряду просять скасувати постанову про перевірки бізнесу інспекторами Держпраці

Державна регуляторна служба України звернулась до Кабінету міністрів з проханням скасувати постанову від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», яка викликала хвилю критики від підприємців.

«За коментарями бізнесу, які сьогодні лунають, причому підкреслюю, легального бізнесу, тобто офіційних суб’єктів з офіційним працевлаштуванням, звучать думки, що це просто буде створювати піковий тиск на бізнес», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

При цьому, скасована у судовому порядку, колишня постанова також створювала тиск на бізнес і була неефективною.

КМУ прийняв постанову № 823  з порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», вваэають у ДРС.

Зокрема, цією постановою міським радам міст обласного значення та сільським, селищним, міським радам об’єднанням територіальних громад під час здійснення повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», було рекомендовано керуватися цією постановою. В ДРС наголошують, що дані виконавчі органи не наділені повноваженнями на здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

Окрмі того, апеляційним адміністративним судом вже визнано нечинною аналогічну постанову КМУ від 26.04.2017 № 295.

ДРС закликає розробити проект Закону, яким передбачити норми, що встановлювали би особливості, спосіб та форми здійснення органами державного нагляду (контролю) заходів державного нагляду (контролю) у визначеній сфері правового регулювання з урахуванням особливостей, визначених міжнародними договорами, а також вимог Закону про нагляд (контроль).