В Законі про судоустрій закріплено автономність апеляційної палати вищого спеціалізованого суду

Парламентом внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», які деталізують регулювання питань діяльності палат вищих спеціалізованих судів, закріплюють певну інституційну автономність апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Відповідним Законом, зокрема, встановлено, що апеляційна палата вищого спеціалізованого суду діє у його складі на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. Для неї передбачено окреме проведення конкурсу на зайняття посад суддів апеляційної палати, визначення ДСАУ за погодженням із ВРП кількості суддів у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду, наявність окремої бюджетної програми на фінансування її діяльності, а також наявність в апараті самостійного структурного підрозділу, що забезпечуватиме діяльність цієї палати.

На голову апеляційної палати покладаються, крім повноважень, передбачених для секретаря судової палати, також повноваження з представництва апеляційної палати перед органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами з питань її діяльності, інформування зборів суддів вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду про результати узагальнення судової практики, сприяння виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів палати, підвищення їхнього професійного рівня.

Також законом регулюються певні питання судової охорони та низка інших аспектів, пов’язаних із впровадженням судової реформи.