ВАКС постановив конфіскувати частку Ротенбергів у київському ТРЦ Ocean Plaza

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду 20 березня задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції та постановила конфіскувати частки російського олігарха, його сина та ще двох росіян у київському ТРЦ Ocean Plaza.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС, – пише БЦ.

Зокрема, йдеться про російського мільярдера Аркадія Ротенберга, його сина Ігоря, а також Олександра Пономаренка та Олександра Скоробагатька.

Зокрема, рішенням суду стягнуто в дохід держави активи, щодо яких вони здійснювали права, тотожні до права розпорядження ними, а саме:

  • частку у розмірі 100% статутного капіталу ТОВ “Авангард-Віларті”, право на яку зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за компаніями “Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД” (Ocean Plaza Project (Cyprus) Limited) та “Ітодер Інвестментс Лімітед” (Ethoder Investments Limited);
  • частку у розмірі 66,65 % статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”, право на яку зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ТОВ “Авангард-Віларті”.

Зазначається, що апеляційна скарга може бути подана упродовж 5 днів з дня проголошення рішення.

Як відомо, це вже 16-й позов щодо конфіскації російських активів в ТРЦ Ocean Plaza, і четвертий – особисто проти російського олігарха Аркадія Ротенберга та його сина, з якими пов’язують київський торгово-розважальний центр.

Спроби конфіскації російських активів у ТРЦ за спеціальним механізмом ведуться з кінця травня 2022 року. Тоді було заарештовано дві третини акцій ТРЦ (67%), що належать росіянам, їх передали в управління АРМА для подальшого продажу на аукціоні.

Як повідомлялося, раніше очільник фракції “Слуга народу” в Верховній Раді Давид Арахамія анонсував конфіскацію акцій київського ТРЦ Ocean Plaza у російського олігарха Аркадія Ротенберга.