ВАКС заочно заарештував ексдиректора Одеського припортового заводу

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту колишнього директора державного Одеського припортового заводу Миколи Щурікова, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у розтраті понад 205 млн грн.

Таке рішення 23 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора – задовольнити. Обрати обвинуваченому (Миколі Щурікову – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання (Миколи Щурікова – ред.) і не пізніше як через 48 годин з часу його доставки до місця кримінального провадження розглянути з його участю питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід», – ідеться в рішенні.

Як відомо, суд оголосив Щурікова в міжнародний розшук, а пізніше вирішив його заочно судити.

За версією обвинувачення, у період з травня по грудень 2015 року Щуріков та Перелома організували схему з виведення коштів шляхом закупівлі за завищеними цінами природного газу, видобутого ПАТ «Укрнафта», для потреб «Одеського припортового заводу».

Корупційна складова цієї схеми полягала у наступному: ПАТ «Укрнафта», найбільша нафто- і газодобувна компанія України з часткою державної власності 50% +1 акція, не маючи ліцензії на продаж природного газу, здійснює реалізацію блакитного палива через посередників за договорами про спільну діяльність. За сприяння Переломи та Щурікова у травні 2015 року постачальником газу, видобутого «Укрнафтою», для потреб ОПЗ стала одна із фірм-посередників, а саме ТОВ «Енергоальянс». Згідно висновків економічної експертизи, попри чисельні конкурентні пропозиції від інших постачальників, закупівля газу через ТОВ «Енергоальянс» здійснювалася за цінами, вищими за середньоринкові.

Загальна сума закупівель за договорами з ТОВ «Енергоальянс» у травні-грудні 2015 року перевищує 4 млрд грн. При цьому встановлена сума збитків, завданих державі внаслідок незаконних оборудок, складає понад 205 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування справи ОПЗ. Наприкінці 2016 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Щурікова та Переломи. За три роки суд так і не виніс вирок у справі, а 29 жовтня 2019 року її розгляд перенесли до Вищого антикорупційного суду за підсудністю.