Вдосконалено порядок перереєстрації автомобілів, відомості про власників яких містяться в Єдиному реєстрі боржників

КМУ вніс зміни до порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів та інших транспортних засобів.

Відповідна постанова приводить у відповідність до чинного законодавства та вдосконалює порядок перереєстрації ТЗ в разі звернення до сервісного центру МВС щодо ТЗ, відомості про власника якого містяться в Єдиному реєстрі боржників.

Сьогодні положення відповідного Порядку не кореспондуються з положеннями законів України, які надають права заставодержателям на продаж заставного майна – автомобілів, які були передані в заставу саме цьому окремому кредитору. Зокрема, Законом України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» чітко визначено, що продаж предмета обтяження є підставою для припинення всіх існуючих забезпечувальних та публічних обтяжень щодо відповідного рухомого майна, а також інших договірних обтяжень з нижчим пріоритетом. Натомість на практиці сервісні центри МВС відмовляють у реєстрації транспортних засобів, проданих банком відповідно до вимог цього Закону, за новим власником, у випадках, коли органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями відкриті будь-які інші провадження щодо стягнення коштів із особи, яка передала банку в заставу автомобіль.

Відтепер покупці предмета обтяження зможуть безперешкодно реєструвати придбаний транспортний засіб, а кредитори – реалізовувати своє право на продаж та реєстрацію за новим власником предмета забезпечувального обтяження.