Великі суб’єкти ЗЕД часто порушують вимоги валютного законодавства

Незважаючи на численні пом’якшення у сфері валютного регулювання, запроваджені Законом № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції», порушення серед суб’єктів ЗЕД зберігаються, наголосили у Офісі великих платників податків ДПС.

Головним критерієм сумлінності суб’єкта ЗЕД в частині дотримання вимог валютного законодавства, на який податківці звертають увагу під час перевірки, є відсутність у нього простроченої дебіторської заборгованості.

Прострочену дебіторську заборгованість за межами України від здійснених валютних операцій має 137 суб’єкт ЗЕД, а її сума перевищує 800 млн дол США. Основна частина простроченої заборгованості (в розрізі валют) припадає на американський  долар  – 752 млн,  євро – 37,5 млн,  рос. рубль – 422,7 млн.

На сьогодні в Офісі перебувають на обліку 480 суб’єктів ЗЕД, і з них по 147  (30,6%) протягом поточного року отримано повідомлення уповноважених банків про порушення термінів розрахунків в іноземній валюті. Офісом перевірено 32 платника на предмет дотримання вимог валютного законодавства – 17 працювали з порушеннями. Загальна сума донарахованої пені за недотримання термінів розрахунків в поточному році становить понад 3 млн грн, а відповідний показник сплати до бюджету, з врахуванням контрольно-перевірочних заходів минулих років, складає в сумі більше 8 млн грн.