Верховна Рада у першому читанні проголосуваа за зміни до антикорупційних законів, які потрібні для вступу в ЄС – Геращенко

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на своєму телеграм-каналі повідомила, що Верховна Рада України в першому читанні розглянула зміни до закону «Про НАБУ» щодо посилення інституційної спроможності #10203-1. 

«Урядовий законопроєкт пропонує збільшити граничну чисельність центрального та територіальних управлінь Національного бюро з 700 до 1000 осіб. Зокрема, пропонується збільшити граничну кількість начальницького складу з 500 до 750 осіб. Законопроект подано на виконання вимоги Євросоюзу посилити інституційну спроможність НАБУ. Реальна боротьба з корупцією є важливою складовою вступу України до ЄС. 323 депутати підтримали законопроєкт за основу», – повідомила Геращенко.

Також Верховна Рада в першому читанні внесла зміни до закону «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України #10262 – повідомляє депутатка.

Ним виключається пункт, який раніше забороняв перевірку нерухомості та транспортних засобів, набутих до призначення на посаду. Також змінюється перевірка декларацій НАЗК: раніше агентство не перевіряло інформацію, яка вже була перевірена без виявлення порушень.

«Нова редакція дозволяє перевірку, якщо є нова інформація або нові джерела інформації, невідомі при попередній перевірці. Зміни зумовлені вимогами звіту Єврокомісії від 8 листопада 2023 року. За основу законопроєкт підтримали 287 депутатів», – пише Геращенко.

Також Верховна Рада в першому читанні підтримала зміни до КПК та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності САП. Зокрема, йдеться про:

  • вдосконалення процедури конкурсного відбору на адміністративні посади в САП та посади прокурорів;
  • зміцнення спроможності САП регулювати власну організаційну структуру та діяльність;
  • уточнення повноважень керівника САП;
  • створення окремої процедури дисциплінарних проваджень щодо прокурорів САП шляхом створення Спеціалізованої дисциплінарної комісії прокурорів САП;
  • визначення механізму підзвітності керівництва САП, яке ґрунтується на оцінці ефективності діяльності САП та проведенні періодичного зовнішнього аудиту її діяльності за участю зовнішніх експертів з міжнародним досвідом.

Також пропонується вивести САП зі структури Офісу Генерального прокурора та реорганізувати її в окремий орган прокуратури.

Законопроект сприяє виконанню Україною однієї із семи рекомендацій, наданих у Висновку Європейською Комісією. Посилення САП в першому читанні підтримало 286 депутатів – пише Геращенко.