Верховний Суд України обрав нового очільника, яким став Станіслав Кравченко: що про нього відомо

Верховний Суд України на позачерговому Пленумі обрав нового голову Суду, яким став очільник Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко.

Про це повідомляє видання “hromadske“.

Усього 148 суддів голосувало. Кравченко набрав 108 голосів. Іван Міщенко, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, — 14, Наталія Коваленко, суддя Касаційного адміністративного Суду у складі Верховного Суду, — 13, Альберт Єзеров, суддя Касаційного адміністративного Суду у складі Верховного Суду, — 2.

11 суддів жодного з кандидатів не підтримали.

Зазначається, що виконувач обов’язків голови Верховного Суду Дмитро Луспеник наголосив на тому, що обрати нового голову ВС потрібно якомога швидше, оскільки тимчасовий керівник не має всієї низки повноважень. Наприклад, не може засідати у Великій Палаті Верховного суду, а також посісти крісло члена ВРП. А ще, як каже Луспеник, міжнародні партнери хочуть комунікувати тільки із затвердженим керівництвом суду.

Станіслав Кравченко, якому 56 років, у 1991 році закінчив юридичну академію за спеціальністю “правознавство” (нині — Національний юридичний університет імені Мудрого). У 1991–1992 роках працював юрисконсультом та нотаріусом. Протягом 1992–1993 років був стажистом народного судді Козелецького районного народного суду Чернігівської області. З 1993 року по 2002 рік – суддя Козелецького районного суду Чернігівської області, а впродовж 2002–2011 років – суддя Апеляційного суду Києва. У 2011 році його обрали суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. У 2014 році Кравченка призначили на посаду заступника голови цього суду.

У 2017 році Громадська рада доброчесності дійшла висновку про те, що кандидат не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. Причиною для цього стало повідомлення неправдивих відомостей у декларації доброчесності щодо участі в ухваленні рішень з порушенням Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, а також вірогідне недекларування земельної ділянки площею 900 м2 в місті Козелець.

Указом президента від 10 листопада 2017 року обраний суддею Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, а 8 грудня очолив цей суд. 26 листопада 2021 року Кравченка повторно обрали на посаду голови Касаційного кримінального суду.