Відкликати заяву про єдиний податок – неможливо

Норми Податкового кодексу не передбачають можливості відкликання ФОП поданих заяв про застосування спрощеної системи оподаткування, навіть якщо групу податку було обрано помилково.

Перейти на іншу групу єдиного податку або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування можливо лише з першого числа місяця наступного кварталу, за умови подання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу відповідної заяви.

Зареєстровані в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 1-ї або 2-ї групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 3-ї групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Про це інформує ГУ ДПС у Львівській обл.