Відновлюється система оформлення прав оренди землі с/г призначення – прийнято Закон

Верховна Рада України прийняла Закон щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення та удосконалила законодавство щодо охорони земель (законопроект № 7636).

Закон відновлює земельні торги з набуття права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Очікується, що це сприятиме наповненню місцевих бюджетів, оскільки орендна плата, визначена за результатами проведення земельних торгів, є значно вищою.

Також відновлено реєстрацію прав оренди земельних ділянок у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що була призупинена через війну. Реєстрація районними військовими адміністраціями у Книгах реєстрації буде відбуватись в умовах воєнного стану лише тоді, коли  функціонування Державного земельного кадастру на території України призупинене.

Законом надається можливість оформлення права власності на земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, які перебувають у приватній власності громадян.

Крім того, врегульовується питання щодо внесення до ДЗК відомостей про якісні характеристики угідь, заходи стосовно охорони земель і ґрунтів, обмеження у використанні земель на підставі документації з землеустрою в галузі охорони земель.