Відповідальність юросіб за порушення маскового режиму можуть посилити

Уряд пропонує посилити адміністративну відповідальність власників громадських установ і закладів, а також маршруток, за недотримання маскового режиму відвідувачами й пасажирами. Законопроект передбачає зміни до КпАП та Закону про епідблагополуччя населення.

Серед населення України виникла стійка тенденція щодо нехтування рекомендаціями в частині носіння масок в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті, крім того, в деяких магазинах відсутній контроль допуску відвідувачів в масках тощо, констатують в уряді.

Зважаючи на таку ситуацію, пропонується встановити адміністративну відповідальність:

– за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок;

– для підприємств, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство, а саме: здійснили допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту або не вжили заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту.

При цьому штрафи для фізичних осіб будуть істотно зменшені. Наразі штраф за відсутність маски для громадян складає 17 тис. грн – заплановано всього 170-255 грн.

Для посадових осіб розмір штрафу залишається незмінним.

Для юридичних осіб суми штрафів за недотримання маскового режиму будуть збільшені та становитимуть 3 400 – 5 100 грн.