Військовозобов’язаним для виїзду в іншу область потрібен дозвіл військкомату – Генштаб ЗСУ

У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Генерального штабу ЗСУ.

Таке правило передбачене Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, зауважує Генштаб.

«З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю», — сказано у повідомленні.

Дана новина спричинила резонанс, тому речник речника Міністерства оборони України Олександр Мотузяник дав брифінг, під час якого повідомив, що сьогодні триває удосконалення нормативно-правової бази, яка вже діє, але зараз на виконання цієї норми Генеральний штаб відпрацював відповідний перелік.

“Буде визначено категорії громадян. Станом на зараз йдеться про призовників, військовозобов’язаних, а також про резервістів. Такі дозволи будуть видаватися на місцях, на період від 30 діб до 1 року. Окрім того, будуть виведені окремі категорії громадян, які регулярно здійснюють такі виїзди в рамках службових обов’язків. Поки що жодної паніки. Відповідний баланс між забезпечення права громадян на вільне пересування та між порядком контролю за мобілізаційним ресурсом буде дотримано”, – наголосив речник.