Влада обіцяє підтримку людям та бізнесу у разі посилення карантину

В Мінекономіки повідомили, що завдяки прийнятим ВР законам у разі запровадження жорсткого карантину будуть діяти наступні програми підтримки:

🔹 Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень, та ФОП, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.

🔹 Одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць. Наприклад, якщо підприємець-ЮО вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.

🔹 Одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за 10 місяців.

🔹 Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та ЄСВ з грудня 2020 року до травня 2021 року.

🔹 Списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.

🔹 Відтермінування на строк до 1 року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.

🔹 Списання пені та штрафних санкцій з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом 6 місяців після набуття чинності цього документу.

🔹 Збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.

🔹 Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв’язку з посиленим карантином — матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток.

Доступ до цих програм буде максимально спрощеним, обіцяють в уряді.