Власник авто повинен надати всі необхідні документи для розмитнення – ДФС

У ДФС наголосили – на визначення вартості автомобіля з іноземною реєстрацією, який розмитнюється, впливають його технічні характеристики  та рік випуску.

Транспортний засіб має певну комплектацію, рік випуску, колір, фактичний пробіг, і при визначенні його вартості всі ці опції  мають бути враховані.

Суттєвий вплив при визначенні кінцевої вартості автомобіля має фактичний пробіг транспортного засобу, тобто показники одометра. Відповідно до методології Schwacke, для легкових транспортних засобів, які були у використанні, застосовується максимальний перепробіг у розмірі 26%.

Як повідомили у ДФС, інколи неправомірно заявляються при митному оформленні показники одометра, які є не співставними з роком випуску автомобіля. Це робитися для того, щоб в кінцевому результаті такий завищений показник вплинув на залишкову вартість цього транспортного засобу, а відповідно зменшив би сплату податків до державного бюджету. Тому завдання працівників органів доходів і зборів – об’єктивно розібратися та встановити дійсність і відповідність такого перепробігу фактичному стану цього транспортного засобу, чи відповідає це дійсності чи ні.

Крім того, для з’ясування всіх необхідних питань, технічних характеристик транспортного засобу посадові особи органів доходів і зборів мають права і повноваження залучити спеціалізовані підрозділи, у тому числі Департамент податкових та митних експертиз ДФС.

Одним із джерел зовнішньої інформації, якими користується митниця, є інтернет-ресурс Schwackenet. Всі ці джерела використовуються для отримання цінової інформації, де продавався цей транспортний засіб, в якій країні, за якою ціною. Така інформація вивчається для того, щоб прийняти об’єктивне рішення щодо оподаткування автомобіля.

В більшості випадків митниця об‘єктивно приймає рішення щодо збільшення бази оподаткування, а от фізичні особи не можуть документально підтвердити об’єктивність вартості, яка заявлена до митного оформлення, зазначають в ДФС. Приблизно 60% власників транспортних засобів мали всі необхідні документи для визнання митним органом заявленої декларантом вартості транспортного засобу, яка приймається за основу для оподаткування. В інших 40% – існувала необхідність отримання додаткових документів, підтверджуючих вартість транспортного засобу.

Щоб зняти напругу щодо ситуації із митним оформленням транспортних засобів, на рівні центрального апарату ДФС створена моніторингова група, яка відслідковує всі процеси щодо виконання митних формальностей посадовими особами митниць.