Внесено зміни до КПК щодо захисту дітей у разі затримання або тримання під вартою батьків

Верховна Рада України 12 січня прийняла Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо захисту прав та інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків» (законопроект № 3603).

Вносяться зміни до КПК, якими регламентується порядок здійснення відповідних заходів, спрямованих на захист прав та законних інтересів дитини у разі затримання її батьків чи інших законних представників або застосування до них запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, примусових заходів медичного характеру, тимчасового арешту тощо (зміни до ст.ст. 191, 194, 213, 508, 583 КПК).

Зокрема, встановлюється обов’язок інформування підрозділу органів Національної поліції та органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини про факт залишення дитини без батьківського піклування та необхідність вжиття невідкладних заходів щодо тимчасового влаштування дитини.

Очікується, що це сприятиме належному захисту прав та законних інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків чи інших законних представників.