Внесено зміни до порядку держреєстрації речових прав на нерухомість

Кабмін постановою від 13.05.2020 № 399 вніс зміни до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Передбачено, що судові рішення про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій або заяви власників об’єктів нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій, заяви про відкликання раніше поданих заяв про заборону вчинення реєстраційних дій, що надходять до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса, невідкладно реєструються державним реєстратором, нотаріусом у базі даних заяв.

У разі надходження заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна державний реєстратор відповідно до закону встановлює особу власника та перевіряє наявність державної реєстрації права власності на відповідний об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав, у тому числі в його невід’ємній архівній складовій частині. Якщо подається заява щодо земельної ділянки, відомості про право власності на яку відсутні у ДРП, державний реєстратор перевіряє наявність державної реєстрації права власності у Державному земельному кадастрі.

У разі надходження заяви власника об’єкта нерухомого майна про відкликання власної заяви про заборону вчинення реєстраційних дій державний реєстратор відповідно до закону встановлює особу власника.

Заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна чи про відкликання власної заяви про заборону вчинення реєстраційних дій не підлягають формуванню та реєстрації у випадках, коли державним реєстратором не встановлено особу заявника або не встановлено належності об’єкта нерухомого майна на праві власності.