ВР внесла законодавчі зміни щодо застосування ліків проти коронавірусу

Верховна Рада 30 березня прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроект № 3268).

Законом дозволено застосування лікарських засобів:
–  незареєстрованих в Україні, які рекомендовані офіційним органом США, країн-членів ЄС, Великобританії, Швейцарської Конфедерації, Австралії, Ізраїлю, Канади, Китайської народної республіки, Японії для лікування COVID-19 у відповідній країні;
– зареєстрованих за показаннями, які не визначені інструкцією для медичного застосування, за умови наявності доведеної ефективності щодо лікування COVID-19 та/або, якщо ці лікарські засоби рекомендовані офіційним органом однієї із зазначених вище країн для лікування COVID-19 у відповідній країні.

Відповідні зміни внесено до ст. 44 Основ законодавства України про охорону здоров’я та ч. 8 ст. 7 Закону України «Про лікарські засоби».

Уряду доручено забезпечити затвердження Міністерством охорони здоров’я України нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону, провести експертизи, оновити протоколи лікування тощо.

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та діє протягом трьох місяців з дня опублікування.