Врегульовано порядок реалізації конфіскованих тварин

Порядок розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам ДВС, доповнено положеннями щодо реалізацї тварин, які були конфісковані у господарів за рішенням суду.

Відтепер коти, собаки та інші домашні тварини будуть безоплатно передаватися притулкам для тварин або іншим установам для утримання тварин.

Згідно зі змінами, дикі тварини не будуть виставлятися на продаж дикі тварини. Вони безоплатно передаються притулкам для тварин, зоологічним паркам або іншим установам для утримання тварин.

Сільськогосподарські тварини не реалізовані у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», безоплатно передаються фізичним або юридичним особам відповідно до встановленого порядку.

Раніше правила, які регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали жодних особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або ж домашніх тварин (наприклад, за неналежне поводження з такими тваринами). Застосовувалася загальна процедура – конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні.  Але часто тварину за копійки викуповував попередній власник, та й навіть якщо тварина діставалася комусь іншому, то критерієм відбору такого нового власника була лише готовність заплатити найбільшу суму, а про добробут тварини мова не йшла, пояснив новації Міністр юстиції Денис Малюська.