Врегульовано вимогу до статуту ТОВ щодо часток учасників

Верховна Рада 3 лютого прийняла Закон України “Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю”.

Таким чином усунуто існуючу колізію між Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» і Господарським кодексом в частині обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ, яка полягає в тому, що у ГК міститься вимога щодо зазначення в установчих документах вказаних товариств частки учасників товариств у його статутному капіталі, а у Законі її немає.

Із ч. ч. 3, 4 ст. 80 ГК виключено положення про визначення в установчих документах вказаних товариств розміру часток учасників у статутних капіталах.

Натомість ч. 4 ст. 82 ГК викладено у новій редакції: «перелік відомостей, що повинні міститись у статуті товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю, визначається виключно Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Статут товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю може також містити інші відомості, що не суперечать цьому Кодексу».