ВРП активно співпрацюватиме з Національною академією правових наук України

28 квітня 2023 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Вищою радою правосуддя та Національною академією правових наук України.

Голова ВРП Григорій Усик та виконувач обов’язків президента Національної академії правових наук України, академік Володимир Журавель скріпили своїми підписами Меморандум про співпрацю.

Предметом Меморандуму є співпраця, обмін інформацією та досвідом на основі наукового партнерства у форматі підготовки та реалізації спільних національних та міжнародних, наукових та практичних заходів, проєктів, програм, які сприятимуть ефективній роботі ВРП, підвищенню авторитету правосуддя.

Сторони консолідуватимуть зусилля, координуватимуть діяльність у процесі проведення наукових досліджень, спрямованих на вдосконалення нормативно-правового регулювання у сфері правосуддя. Також організовуватимуть спільні заходи (конференції, семінари, круглі столи, зустрічі тощо), спрямовані на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо стану сфери правосуддя.

Установи НАПрН України надаватимуть науково-правові висновки з питань, що стосуються сфери правосуддя, братимуть участь у нормативно-правовій експертизі проєктів актів, підготовлених ВРП, фахівці будуть залучені до робочих груп, які утворюються ВРП та ін.

Григорій Усик та Володимир Журавель підкреслили важливість об’єднання зусиль задля позитивних змін у судовій системі, зміцнення авторитету правосуддя.

У зустрічі також взяли участь заступник Голови ВРП Дмитро Лукянов, головний учений секретар НАПрН України, доктор юридичних наук Євген Гетьман, начальник управління стратегічного розвитку Національної академії правових наук України Олег Гиляка.

Як повідомлялося раніше, ВРП підписала меморандуми про співробітництво із закладами вищої освіти України: Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, Національним університетом «Одеська юридична академія», Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова, Національним авіаційним університетом, факультетом права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка.