ВРП закликає внести зміни для протидії колаборації та держзраді у судовій системі

Вища рада правосуддя підтримує позицію Президента України щодо необхідності інспекції органів державної влади на предмет колабораційної діяльності всередині таких структур.

На сьогодні на адресу ВРП надходить така сама тривожна інформація щодо представників судової влади, яка підлягає з’ясуванню. Втім, відповідно до чинного законодавства, яке розроблялося для умов мирного часу, діяти ефективно без внесення законодавчих змін неможливо.

Враховуючи вимушену бездіяльність через відсутність конституційного кворуму, ВРП глибоко занепокоєна неможливістю виконання законних повноважень Ради, зокрема таких, як відсторонення судді від здійснення правосуддя та надання дозволу на його затримання, що прямо передбачено статтею 131 Конституції України.

Тому ВРП закликає  суб’єктів призначення якнайшвидше обрати / призначити членів ВРП у встановленому чинним законодавством порядку для відновлення роботи Ради.

Законна процедура обрання / призначення нових членів ВРП потребує тривалого часу, тому ВРП просить прийняти зміни, які дозволять негайно делегувати часткові повноваження ВРП Голові Верховного Суду як члену Ради за посадою, або тимчасового відновлення роботи Ради в існуючому складі.

Вища рада правосуддя усвідомлює, що делегування таких повноважень Голові Верховного Суду або відновлення роботи Ради без наявності кворуму не повною мірою відповідає нормам Конституції України, однак не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод