Парламентом внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу

22 березня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення окремих положень (законопроект № 8151).

Внесеними до КПК змінами передбачається:

– частину другу статті 132 викласти в такій редакції:

«2. Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування»;

– абзац перший частини першої статті 184 викласти в такій редакції:

«1. Клопотання слідчого, прокурора про застосування запобіжного заходу подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, і повинно містити»;

– частину другу статті 234 викласти в такій редакції:

«2. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування».

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а клопотання слідчих, прокурорів про застосування заходів кримінального провадження або проведення обшуків, які подані до відповідних судів, діють до набрання чинності цим Законом.