Всеукраїнська правнича школа «White Сollar Сrime: The art of defense»: захист бізнесу під час війни

Рада молодих юристів України спільно з АО “Овчаров та партнери” та Європейським університетом наприкінці березня провели Всеукраїнську правничу школу «White Сollar Сrime: The art of defense».

У столиці зібралась фахова спільнота експертів та слухачів яким цікава тема захисту бізнесу та White Сollar Сrime. Учасники мали змогу почути з перших вуст про проблематику, сучасні тенденції та новітню судову практику в Україні під час війни. Захід пройшов у атмосфері дружнього спілкування. Всі учасники отримали гарні емоції, нові знання та безцінні поради від експертів Школи.

Розпочалась Школа з виступу Семена Ханіна – адвоката, керуючого партнера юридичної компанії «АМБЕР», к.е.н., заслуженого юриста України, члена Правління Асоціації адвокатів України. Виступ пройшов у форматі інтерв’ю під час якого пан Ханін розповів про свій професійний шлях у адвокатурі та поділився досвідом з молодими юристами щодо тонкощів та методів комунікації адвоката з клієнтом під час кримінального провадження.

Денис Овчаров – адвокат, керуючий партнер АО «Овчаров та партнери» провів тренінг «Помилки правоохоронців під час обшуку». Було проведено розбір найсвіжіших кейсів та проаналізовано за допомогою відеоприкладів найчастіші помилки які допускають як правоохоронні органи так і клієнти під час обшуку. Учасники мали змогу самі пропрацювати та виявити на реальних прикладах порушення законодавства.

Александр Горобец – адвокат, партнер АО «Овчаров та партнери» розповів слухачам про свої спостереження та методику щодо підготовки директора підприємства до допиту. Було розібрано на прикладі реальних кейсів важливість правильної підготовки до допитів та можливі наслідки у разі нехтування такою роботою.

Дмитро Назарець – адвокат, керуючий партнер АО «Міжнародна адвокатська допомога» розповів про нюанси притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 ККУ, стратегію і тактику захисту інтересів клієнта – на прикладі реальних справ, а також проаналізував сучасну судову практику.

На завершення інтенсиву White Сollar Сrime виступив Олександр Максименко – начальник управління захисту інвестицій та запровадження спеціалізації прокурорів Офісу Генерального прокурора. Пан Максименко розповів про практику звернення бізнесу за захистом своїх прав до Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора. Департамент було створено у 2020 році. Департамент надає рекомендації прокурорам всіх рівнів, розробляє стандарти діяльності, здійснює галузевий контроль у кримінальних провадженнях, надає практичну допомогу прокурорам і розглядає індивідуальні скарги бізнесу. Найбільше звернень бізнесу до цього Департаменту надходить щодо викрадення майна під час обшуків та втрата правоохоронцями вилученого майна; бездіяльність у кримінальних провадженнях, де бізнес є потерпілою особою; неспівмірне застосування заходів кримінально-правового впливу та упереджені дії тощо.

Рада молодих юристів України дуже вдячна співогранізаторам АО “Овчаров та партнери” та Європейський університет за реалізацію проєкту, а також партнерам за підтримку та сприяння в проведенні: Юридична Газета, Юридичний вісник України, Інститут політико-правових та релігійних досліджень, Law & Events, Неформатне юридичне видання «Lойер», Ліга студентів АПУ UBA Students’ League, Інформаційно-аналітичне видання FEMIDA.UA.

Фотозвіт за посиланням.