Встановлено податкові й митні пільги для великих інвесторів

Верховною Радою України прийнято Закон “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями”.

Законом до 1 січня 2035 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту.

Перелік та обсяги таких товарів із визначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджуються КМУ разом із укладенням спеціального інвестиційного договору.

Від оподаткування податком на прибуток підприємств звільняються підприємства-інвестори зі значними інвестиціями протягом 5 послідовних років з дати подання заяви,  але не раніше дати подання такої заяви та дати введення в експлуатацію об’єкта, побудованого (щодо якого здійснено реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) в рамках реалізації інвестиційного проекту.

До 1 січня 2035 року ОМС можуть за земельні ділянки державної та комунальної власності , що використовуються в рамках реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, встановлювати ставки земельного податку та орендну плату в розмірі меншому, ніж розмір земельного податку, встановленого рішенням відповідного ОМС для певної категорії земель, що сплачується на відповідній території; також можуть взагалі звільняти від земельного податку.

Окрім того, ВРУ рийнято Закон “Про внесення зміни до розділу XXІ “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України”: до 1 січня 2035 року звільнено від оподаткування ввізним митом устаткування (обладнання), що ввозитиметься на митну територію України інвестором для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями в рамках виконання спеціального інвестиційного договору. При цьому таке устаткування (обладнання) повинно бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестпроекту зі значними інвестиціями.

Перелік та обсяги такого устаткування (обладнання) визначатимуться КМУ разом із укладенням відповідного спеціального інвестиційного договору.