Встановлено штрафи за продаж ліків дітям

До Кодексу України про адміністративні правопорушення внесено зміни щодо посилення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів у заборонених законодавством випадках та встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів особам, які не досягли14 років (малолітнім особам).

Реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах без рецепта у заборонених законодавством випадках тягне за собою накладення штрафу 50 – 100 НМДГ.

Штраф за повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – 100 – 200 НМДГ.

Реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом (електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами) особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), – тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 НМДГ, за повторне 300 – 400 НМДГ.

Законом також внесено зміни до статей 221 та 255 КУпАП, згідно з якими складати протоколи про такі адміністративні правопорушення мають уповноважені особи органів внутрішніх справ (Національної поліції), а розглядати справи – судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.