Встановлено єдині вимоги формування QR-коду для розрахунків

НБУ затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (кредитових переказів). Відповідна постанова № 68 діє з 03 червня 2020 року.

Учасники ринку і зараз використовують QR-коди, але створюють їх за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дасть можливість підвищити швидкість розрахунків та знизити операційні ризики.

Єдині підходи забезпечують, у першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють із постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних та комунальних послуг тощо). Також це допоможе широко використовувати QR-коди під час оплати товарів та послуг і здійснювати переказ коштів із рахунку на рахунок. Також використання QR-коду для здійснення кредитових переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат – зростанню обсягів безготівкових розрахунків.

Варто зауважити, що формування та використання QR-кодів не є обов’язковим. Проте, у разі бажання використовувати QR-коди для здійснення кредитових переказів, учасники безготівкових розрахунків повинні будуть забезпечити його формування та використання у відповідно до правил, розроблених Нацбанком.