Вступ в дію Закону про трансплантацію пропонується відкласти на рік

В парламенті зареєстровано законопроект № 9284, яким пропонується відтермінувати до 1 січня 2020 року вступ в дію Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Нагадаємо, що даний Закон було прийнято Верховною Радою України в червні 2018 року, вступити в силу він має з 1 січня 2019 року. Положення цього Закону фактично створюють систему трансплантації в Україні.

Водночас, зазначають автори законопроекту № 9284, передбачена низка підзаконних актів, що регламентують діяльність, пов’язану  з трансплантацією, але станом на початок листопада цього року жодного такого нормативно-правового акту немає навіть у проекті.

За короткий проміжок часу, що залишився до вступу в дію положень Закону, провести фахове громадське обговорення відповідних нормативно-правових актів неможливе, говориться в пояснювальній записці. Окрім того ціла низка дій та організаційних процесів, які визначені Законом, ґрунтується на посаді трансплант-координатора, – при цьому досі не введено відповідну спеціальність до «Класифікатору професій України», система підготовки трансплант-координаторів потребує розробки та впровадження,  а на підготовку достатньої кількості фахівців потрібен значний час.

Зазначимо, що нещодавно МОЗ розпочало закупівлі для створення реєстру донорів.